کمی صبر کنید

طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی و برنامه نویسی برای فروش اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی و هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از محبوب ترین و بروزترین روش های بازاریابی و فروش است. طراحی فروشگاه اینترنتی از طراحی سایت های غیر فروشگاهی کمی دشوار تر می باشد. زیرا امکاناتی که سایت های فروشگاهی نیاز دارند، بسیار بیشتر از سایر سایت ها می باشد. جهت فروش هر محصولی نیاز به یک فروشگاه می باشد که در فضای اینترنت طراحی فروشگاه اینترنتی توانسته است بسیاری از مشکلات خرید و فروش آنلاین را برطرف کند.
طراحی فروشگاه اینترنتی را اگر افراد متخصص و کار بلد انجام بدهند، باعث می شود تا کاربران از سایت های فروشگاهی رضایت بسیار بالایی داشته باشند. معمولا با طراحی سایت فروشگاه اینترنتی می توان یک کسب و کار پر سود را راه اندازی نمود. زیرا در حال حاضر اغلب افراد وقت زیادی را در اینترنت سپری می کنند و قاعدتا برای پیدا کردن مشتری باید جایی رفت که حضور داشته باشد. بدین ترتیب با طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای می توان میزان سود خود از یک کسب و کار را تا بی نهایت افزایش داد. زیرا کسب و کار های اینترنتی بسیاری از محدودیت هایی که کسب و کار های سنتی داشته را ندارند..


مزیت طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی مزیت های زیادی دارد علاوه بر اینکه می توانید به بازار محلی دسترسی داشته باشید می توانید در سطح استانی یا کشوری هم محصولات خود را به فروش برسانید. این یکی از مزیت های اصلی است که فروشگاه های اینترنتی به شما می دهند.
مزیت های طراحی فروشگاه اینترنتی به شرح زیر است :

 1. فعالیت 24 ساعته در طول هفته
 2. جلب مشتری بیشتر در سطح کشور یا استان
 3. هزینه بازاریابی کمتر با هدف گذاری دقیق تر
 4. کاهش هزینه ها
 5. مشاهده و مقایسه محصولات متنوع
 6. حذف دلال
 7. جلوگیری از سرقت کالاها
 8. دسته بندی محصولات در سایت


هزینه طراحی فروشگاه های اینترنتی

هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی بستگی به امکانات فروشگاه دارد، برخی فروشگاه ها با امکانات پایه راه اندازی می شوند ولی برخی دیگر حرفه ای تر هستند و در نتیجه قیمت بیشتری هم دارند. در مقایسه با طراحی وب سایت های شرکتی، فروشگاهی اینترنتی حدودا 2 تا 3 برابر قیمت بیشتری دارند.
محاسبه هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی به دو عامل اصلی بستگی دارد :

 1. دیزاین و گرافیک صفحات فروشگاه
 2. پیاده سازی امکانات فروشگاه و برنامه نویسی

این دو عامل، تاثیر مستقیمی بروی هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی دارد. به عنوان یک مثال ساده، اگر برای یک فروشگاه اینترنتی امکان مقایسه محصولات را حذف کنید قیمت نهایی کاهش پیدا می کند.
طراحی فروشگاه اینترنتی صرف نظر از اینکه ساده یا حرفه ای است باید امکاناتی مانند اتصال به درگاه بانکی، امکان مشاهده اطلاعات محصول یا رهگیری محصولات را داشته باشد. به طور کلی هزینه فروشگاه اینترنتی با امکانات ساده و پایه از حدود قیمت 3 میلیون تومان شروع می شود.


مدت زمان طراحی فروشگاه اینترنتی

مدت زمان لازم برای طراحی و برنامه نویسی یک فروشگاه اینترنتی ثابت نیست. به خاطر  نقل و انتقالات مالی  و حساسیت بالایی که در این زمینه وجود دارد اجرای یک فروشگاه اینترنتی زمان بیشتری نسبت به طراحی سایت می طلبد ولی در هر صورت ب می تواند بین 1 تا 3 ماه زمان ببرد. ما در آژانس بازاریابی دیلاکو نمونه کارهای خوبی در زمینه طراحی فروشگاه های اینترنتی داریم که می توانید از بخش نمونه کارها ببینید.


قرارداد طراحی فروشگاه اینترنتی

قرارداد طراحی فروشگاه اینترنتی می تواند در حل اختلافات احتمالی در جریات پروژه بسیار مفید باشد. این قرارداد شامل مواردی است که پس از امضا، طرفین را ملزم به اجرای آن می کند. 

از مواردی که باید در قرارداد حتما ذکر شود به شرح زیر است :

 1. امکانات فروشگاه
 2. قیمت و هزینه طراحی و برنامه نویسی
 3. مدت زمان لازم برای انجام
 4. هزینه تاخیر طرفین در اجرای قرارداد
 5. شرایط پیش پرداخت قرارداد
 6. شرایط لغو قرارداد

در آژانس دیلاکو، قرارداد طراحی فروشگاه اینترنتی هم می تواند بصورت حضوری و هم غیر حضوری پرداخت شود. همچنین براساس این قرارداد ما ملزم هستیم که فروشگاه اینترنتی مورد نظر شما را در زمان مناسب و با امکانات مشخص شده در قرارداد تحویل دهیم.ویژگی های فروشگاه اینترنتی خوب

یک فروشگاه اینترنتی براساس هزینه ای که می کنید و امکاناتی که می خواهید طراحی میش ود. اما باید بدانید که یک فروشگاه اینترنتی خوب باید امکانات پایه و اصلی نظیر اتصال به درگاه بانکی و یا امکان ثبت محصول یا خدماترا داشته باشد.
در زیر لیست ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب را لیست کرده ایم:

 1. امکان اتصال به درگاه و خرید مستقیم
 2. امکان ثبت نام مشتریان در سیستم
 3. امکان ثبت محصولا در سایت
 4. امکان پیگری محصولات ارسالی
 5. امکانات مقایسه محصولات
 6. امکان جستجو در میان محصولات


تفاوت طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی وب سایت 

تفاوت اصلی فروشگاه های اینترنتی با وب سایت ها در اتصال به درگاه های بانکی است. فروشگاه های اینترنتی با هدف فروش مستقیم کالا یا خدمات راه اندازی میشوند و امکان اتصال به درگاه بانکی را دارند. در حالیکه وب سایت ها فقط امکان نمایش محصولات یا خدمات را دارند.

یک فروشگاه اینترنتی در حقیقت یک وب سایت بزرگ است که امکان خرید اینترنتی و اتصال به درگاه بانکی در آن گنجانده شده است.